Комунальний заклад "Нікопольська середня загальноосвітня школа № 22"

 





Методичні розробки

Досвід роботи Басацької Г.В. "Використання методу проектів у позакласній роботі з історії як засіб патріотичного виховання" увійшов в обласну копілку перодового педагогічного досвіду вчителів історії.

https://disk.yandex.ua/client/disk

 

Досвідом  роботи  ділиться ЯКУШЕВСЬКА ОЛЬГА  ІВАНІВНА

 

         З ТЕМИ:   «РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ  МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО  ВІКУ»

Посібник вміщує методичні уроки з предмету«Я і Україна», які навчають дітей сприймати світ у його багатстві і різноманітності, розвивають творчі здібності учнів, формують необхідність самому творити красу, бути дослідниками нового у навчальному процесі.

https://yadi.sk/i/qgF30LEtq2yYk

 

 

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК 

у 2 класі з української та англійської мов

                                                    Підготували

                                                                               учитель початкових класів

                                                                               Цвєткова Наталя Олегівна,

                                                                             вчитель англійської мови

                                                                                   Кіпка Наталя Сергіївна

 


Тема уроку української мови: закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Розпізнавання слів за питаннями хто? що? Словниково-логічні вправи.

Тема уроку англійської мови : Шкільні речі.

Мета: поглибити знання дітей про слова, назви предметів, вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; стимулювати інтерес до уроків української та англійської мов; заохочувати до пошуку нових знань; виховувати дітей охайними, дбайливими господарями.

Обладнання: роздатковий матеріал, підручники з української мови, з англійської мови, мультимедійна презентація, ноутбук.

Хід уроку.

І. ПОЧАТОК УРОКУ.

1.Організаційний момент. Привітання.

Вчитель української мови:

Любі діти, у наш клас завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час гостей посмішкою й миром.

Учні: Доброго ранку!

Вчитель англійської мови:

Good morning, children! I’m glad to see you!

Учні вітають вчителя віршем:

Good morning, good morning, good morning to you!

Good morning, good morning, I’m glad to see you!

2. Повідомлення теми та мети уроку, мотивація навчальної діяльності, зазначення про особливість уроку.

Вчитель української мови:

Сьогодні в нас незвичайний урок, тому що ми поєднаємо урок української мови з уроком англійської мови. Адже на уроках англійської мови, як мені відомо, ви вже теж познайомилися із словами – назвами шкільних предметів, навчилися ставити до них запитання. Отже, сьогоднішній урок проведемо під девізом «Думаємо швидко, відповідаємо правильно, пишемо каліграфічно, гарно і грамотно!»

3. Стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів.

1). Мовленнєва зарядка.

а) Вчитель української мови:

- Назвіть предмети українською мовою (вчитель показує малюнки предметів)

- Поставте до них питання хто? або що? (Олівець, учень, книжка, портфель, вчитель, зошит, стіл)

- як можна назвати ці предмети узагальнюючим словом? (Шкільне приладдя, шкільні речі).

2). Словникова робота.

ПОРТФЕЛЬ

-         Запишіть слово, поставте наголос.

-         Скільки букв у цьому слові?

-         Скільки звуків?

-         Чого більше звуків чи букв?

-         Запишемо способи переносу цього слова.

-         А чи може портфель говорити?

3). Робота з підручником.

- Читання тексту вправи 188 «Чи може портфель говорити?» кращим учнем.

- Прочитайте заголовок тексту («Чи може портфель говорити?»).

- Яке це речення?

- Запишіть речення в зошити. (Один учень коментує біля дошки.)

ЧИ МОЖЕ ПОРТФЕЛЬ ГОВОРИТИ?

Якось прийшов у клас Всезнайко.

-         Як ви вважаєте, діти, чи може портфель говорити?

-         Може! — гукають одні.

-         Не може! — заперечують інші.

-         А ось ми з вами зараз перевіримо. Дайте, будь   ласка,   мені   чийсь   портфель.   Так, портфель чистенький, жодної подряпинки на його боках. Як, по-вашому, господар портфе­ля — людина охайна?

-         Так!

-         Відкриємо портфель, подивимось, що в ньому всередині. Зошити і книжки охайні. У зошитах гарні оцінки.  Як навчається його господар?      

-         Добре!

б) Вчитель англійської мови:

1). Демонстрація предметів, та називання їх англійською мовою.

- А тепер ми з вами згадаємо, як називаються предмети, які знаходяться у ваших портфелях, але англійською мовою. (Показ презентації «Шкільні речі», учні хором називають відповідне до малюнку англійське слово).

2). Перевірка засвоєння ЛО у грі «Touch and guess» («Доторкнись та відгадай»).

- Let’s play a game «Touch and guess» (Спочатку учитель грає з 2-3 учнями, потім учні грають парами. Учні по черзі підходять до столу учителя, заплющують очі, учитель дає в руки учневі один з предметів і питає «What is this?»  Учень має здогадатися, що за предмет у нього в руках та відповісти “This is a …..”)

- Гра «Загублене ехо» (Вчитель називає частинку слова, а учні мають здогадатися яке слово малося на увазі, наприклад :   cil- pencil, bo – book, pencil – pencil-box, book - copybook).

3). Введення в мовлення учнів нового мовленнєвого зразка “I have a …”

А зараз, діти ми з вами дізнаємося, як сказати, що у вас є якийсь предмет. Для цього в англійській мови ми використовуємо фразу “I have a …” давайте спробуємо скласти речення з цією фразою. (Діти по черзі кажуть, що в них є на парті, в портфелі…)

4. Релаксація.

(Звучить повільна музика)

Вчитель української мови:

Заплющіть очі. Розслабте м’язи. Уявіть себе на березі моря. Багато води. Повіває легесенький вітерець. Ви вдихаєте свіже морське повітря. Простежте очима за хвилею. Вона гойдає вас. А над вами чисте, прозоре. Блакитне небо. Стоп. Повільно розплющіть очі. Продовжуємо працювати.

5. Закріплення набутих знань. (Розвиток умінь та навичок).

1). Вчитель англійської мови:

а) Вгадай предмет за описом (Вчитель  показує малюнок одному з учнів класу, а він має описати цей предмет не називаючи його. Решта учнів повинні відгадати цей предмет та назвати його англійською та українською мовами. )

б) Вчитель української мови:

А тепер давайте спробуємо скласти речення з окремими словами українською мовою, а потім англійською. (Учні усно складають речення українською мовою. Потім складають англійською та перекладають на українську мову).

в) Вчитель української мови:

Діти, давайте пограємо ще в одну гру «Знайди зайвий предмет!»(Учням пропонуються слайди презентації з зображенням предметів шкільного використання, але на кожному слайді є зайвий предмет. Завдання: знайти зайвий предмет та пояснити, чому вони вважають, що він зайвий.)

г) Вчитель англійської мови:

Наступна наша гра «Snowballs». Ви ж напевно ліпили взимку снігові кульки?..Отже вам повинно сподобатися наступне завдання. Вам треба називати слова, які ми з вами вже вивчили, але перший називає одне слово, другий називає слово попереднього учня та додає своє, і т.д. Наприклад: 1- a pen, 2- a pen, a pencil, 3 – a pen, a pencil, a book…

Виграє той, хто запам’ятає та назве найбільше слів. Будьте дуже уважними!

ЗАКІНЧЕННЯ УРОКУ.

1.     Міркування учнів за інтерактивною технологією «Мікрофон».

-         Для чого нам потрібні слова – назви предметів?

-         Що найбільше вам сподобалося на уроці?

2.     Підведення підсумків уроку, виставлення оцінок.

3.     Домашнє завдання:

-         Українська мова – вправа 195 сторінка 91

-         Англійська мова – вивчити фразу “I have a …” та скласти 5 речень з нею.